VoleybolunAdresi.com

Sultanlar İlk Maçta Mağlup

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’na Avrupa kıtasını temsilen katılacak takımın belirleneceği CEV Tokyo Voleybol Avrupa Elemesi maçları Hollanda’nın Apeldoorn kentinde başladı.
Turnuvanın ilk maçında Filenin Sultanları Almanya ile karşılaştı. Maç boyunca beklentilerin uzağında bir oyun sergileyen Millilerimiz, sahadan 3-1 yenilgi ile ayrıldılar.

Almanya: 3 – Türkiye: 1
Salon: Omnisport APELDOORN
Hakemler: Vladimir SIMONOVIC (Sırbistan), Fabrice COLLADOS (Fransa)

Setler: 25-15, 21-25, 25-21, 25-21
Süreler: 24′, 30′, 23′, 28′

Maçın istatistikleri için tıklayınız.

Almanya: Geerties, Weitzel, Lippmann, Orthmahn, Schoelzel, Hanke, Pogany (L), Poll, Möllers, Vanjak

Türkiye: Meliha, Zehra, Hande, Ebrar, Eda, Naz, Simge (L), Cansu, Meryem, Şeyma, Fatma,

İlk seti 25-15 kaybeden Millilerimiz ikinci seti 25-21 kazarak skoru eşitledi. Üçüncü set Almanya 25-21 kazanarak bir kez daha önce geçti. Üçüncü sette de istediklerini sahaya yansıtamayan Filenin Sultanları 25-21 ile seti kaybedince Elemelerdeki ilk maçtan 3-1’lik yenilgi ile ayrıldı.

A Kadın Milli Takımımız yer aldığı B Grubu’ndaki ikinci maçta 8 Ocak 2020 Çarşamba günü TSİ 15.00’de Hırvatistan ile karşılaşacak.

OLİMPİYAT ELEMELERİ STATÜSÜ

Hollanda’nın ev sahipliğinde Apeldoorn şehrinde yapılacak 2020 CEV Tokyo Olimpiyat Oyunları Avrupa Kıta Elemeleri’nde grup etabında oynanacak karşılaşmaların ardından ilk iki sırada yer alacak takımlar, yarı finale yükselecek ve yarı finalde çapraz olarak eşleşecek. Yarı finalde galip gelen takımlar, finalde şampiyonluk için mücadele edecek. Finalde şampiyonluğa ulaşacak takım, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’na katılma hakkı elde edecek. 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’na gidecek takımın belirleneceği final maçı ise 12 Ocak Pazar günü TSİ 19.30’da oynanacak.

A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın 14 kişilik kadrosu şu isimlerden oluşuyor:

PASÖRLER: Naz Aydemir Akyol (Fenerbahçe Opet),  Cansu Özbay (VakıfBank)

PASÖR ÇAPRAZLARI: Meryem Boz (Aydın B.Şehir Bld.), Ebrar Karakurt (VakıfBank)

SMAÇÖRLER: Hande Baladın (Eczacıbaşı VitrA), Meliha İsmailoğlu (VakıfBank), Şeyma Ercan (Türk Hava Yolları), Tuğba Şenoğlu (Atlasglobal Yeşilyurt), Fatma Yıldırım (Fenerbahçe Opet)

ORTA OYUNCULAR: Eda Erdem Dündar (Fenerbahçe Opet), Zehra Güneş (VakıfBank), Aslı Kalaç (Galatasaray HDI Sigorta)

LİBEROLAR: Simge Aköz (Eczacıbaşı VitrA), Ayça Aykaç (Atlasglobal Yeşilyurt)


You must be logged in to post a comment Login