VoleybolunAdresi.com

Halkbank Ankara-Bursa Büyükşehir Belediyespor: 3-1 (foto)

Halkbank ANKARA – Bursa Büyükşehir Belediyespor : 3-1

AXA Sigorta Efeler Ligi ekiplerinden HalkBank sahasında Bursa Büyükşehir Belediyespor’u konuk etti.

Salon: TVF Başkent Voleybol Salonu
Hakemler: Ozan Çağı Sarıkaya, Bilal Çağlar

Halkbank ANKARA: Efe Bayram, Hakkı Çapkınoğlu, Metin Toy, Gökhan Gökgöz, Faik Samed Güneş, Georgi Seganov (Volkan Döne, Hasan Yeşilbudak, Orçun Ergün)

Bursa Büyükşehir Belediyespor : Ediz Kaan Fırıncıoğlu, Morteza Şharifi, Furkan Dur, Hüseyin Koç, Monte Alisson, İbranim Ersin Başaran (Metin Durmuş (L), Uğur Kılınç, Leonel Marshall, Esat Dalgıç, Hüseyin Şahin)

Setler: 25-18, 21-25, 25-23, 25-22
Süre: 1.56 (27, 29, 30, 30)

AXA Sigorta Efeler Ligi, Ankara’da Halkbank’la Bursa Büyükşehir Belediye takımları arasında oynanan karşılaşma ile başladı. Müsabakayı 3-1 kazanan Halkbank, galibiyet sayısını 6, puanını da 21’e yükseltti. 

Halkbank’ın genç oyuncusu Efe Bayram, ilk setteki servis turunda 7,dördüncü sette 6 servis attı ve kaydettiği 15 sayı ile fark yaratan oyuncu oldu. Efe, 117 sayı ile maçın en yükseğe sıçrayan oyuncuydu. Halkbank’ta 20 sayı ile oynayan Gökhan Gökgöz, 13 sayı ile oynayan ve 111 kilometre hızla servis kullanan Metin Toy da takıma en fazlı katkıyı yapan isimler arasına girdiler.

Halkbank, maça iyi başlayamadı. Basit hatalar aradaki farkı konuk ekip lehine 4 sayıya kadar çıkardı. Setin sonlarına doğru iyi servis atıp iyi blok yapan ve defansta agresif oynayan Mavi-Beyazlılar 25-18’le 1-0’ı buldu.

İkinci sete de Halkbank etkili başladı. Setin ortalarına kadar oyunda üstündü. Teknik moladan sonra atak yüzdesi düşünce, set 21-25’le Bursa temsilcisinin oldu.

Üçüncü sette setin ortalarına kadar Halkbank atakta iyi iş çıkardı, ancak devamlılığı sağlayamadı. Rakip bu durumdan faydalandı skoru eşitledi. 20’li sayılarda iyi atak kadar etkili blok da yapınca Mavi-Beyazlılar 25-23’le 2-1 öne geçti.

Son sette oyun ve skor üstünlüğü sürekli olarak Halkbank’ta kaldı. Setten 25-22 önde ayrılan başkentliler maçı da 3-1’le hanesine yazdırdı.


You must be logged in to post a comment Login