VoleybolunAdresi.com

Fenerbahçe HDI Sigorta 3.puanı Ankara’da kaptı

Halkbank ANKARA – Fenerbahçe HDI Sigorta : 0-3

Salon: TVF Başkent
Hakemler: Zeki Bocutcu, Erkan Sarı

Halkbank ANKARA: Faik Samed Güneş, Georgi Seganov, Efe Bayram, Hakkı Çapkınoğlu, Metin Toy, Dmitrii Bahov (Volkan Döne, Hasan Yeşilbudak, Gökhan Gökgöz, Orçun Ergün, Abdullah Çam, İbrahim Emet)

F. Bahçe HDİ Sigorta: Oğuzhan Karasu, Ulaş Kıyak, İzzet Ünver, Emre Batur, Wouter Ter Maat, Salvador Hidalgo (Ahmet Karataş, Caner Dengin)

Setler: 21-25, 18-25, 22-25
Süre: 1.31 (32, 29, 30)

AXA Sigorta Efeler Ligi’nin 12.hafta karşılaşmasında Halkbank, Fenerbahçe’ye 3-0 mağlup oldu.

Fenerbahçe karşılaşmaya 5-0’lık seri ile başladı. Rakip bloklara karşı top öldürmede zorlanan Halkbank, blok-defansta da arzuladığı seviyeye ulaşamadı ve ilk teknik mola 12-5 geride girdi. Başkentliler, moladan sonra oyunda dengeyi sağladı. Efe ile üst üste iki ace alınca fark iki sayıya düştü ve Fenerbahçe molası geldi. Bloklarını devreye sokan, atakta da vites yükselten Halkbank, farkı kapatsa da basit hatalardan verdiği sayılarla seti 21-25 kaybetti.

İkinci sette teknik molaya kadar başa baş bir oyun vardı. Halkbank rakibinin blok direncini kırdı, ancak basit hatalara engel olamadı; teknik molada 12-9 konuk ekip üstünlüğü vardı. Oyundaki çaba, servis ve top karşılamada yaşanan problemleri çözemedi. Daha efektif hücumlar yapan Fenerbahçe setten 25-18’le galip ayrıldı: 0-2.

Üçüncü sette tempo düştü. Üstünlük iki takım arasında gidip geldi. Teknik moladan sonra yerleşim hatalarının yanına takımın gençlik enerjisi Efe Bayram’ın sakatlığı eklendi. Mavi-Beyazlılar buna rağmen mücadeleyi bırakmadı. Seti 25-22 alan Fenerbahçe, maçtan da 3-0 galip ayrıldı.


You must be logged in to post a comment Login