VoleybolunAdresi.com

Bursa Büyükşehir, Fenerbahçe HDI Sigorta ile antreman maçında buluştular

Dostluk maçı Fenerbahçe HDI Sigorta’nın

AXA Sigorta Efeler Ligi’nde ikinci yarıya hazırlanan Bursa Büyükşehir Belediyespor, İstanbul’da ilk yarısı ikinci sırada tamamlayan Fenerbahçe HDİ Sigorta ile özel maçta karşı karşıya geldi. Her iki takımında milli takımlardaki sporcularının yer almadığı mücadeleyi 4-0 kazandı

Türkiye Voleybol Federasyonu Burhan Felek Salonu’nda oynanan karşılaşmanın ilk seti müthiş heyecan ve çekişmeye sahne oldu. Bursa Büyükşehir Belediyespor 2 kez set sayısı fırsatını değerlendiremediği bölümü Fenerbahçe HDI Sigorta 28-26 kaybetti.

İkinci sette hücumda daha iyi organize olan Fenerbahçe HDİ Sigorta setin başından sonuna kadar üstünlüğünü sürdürdü ve seti 25-18 kazanarak setlerde 2-0 öne geçti.

Üçüncü sete iyi başlayan Bursa Büyükşehir Belediyespor 6-5 öne geçti. Fenerbahçe HDI Sigorta öne geçmesine (10-7), Bursa temsilcisi rakibini  yakalamayı başardı: 10-10 Sarı lacivertliler tecrübeli oyuncularıyla 17-14 öne geçmesine karşın yeşil beyazlılar bir kez daha rakibini yakaladı: 17-17 Fenerbahçe HDI Sigorta  hücumlarda bulduğu sayılarla arayı yeniden açmaya (23-20) başladı ve seti 25-21 kazandı.

Özel maç olması nedeniyle oynanan dördüncü set karşılıklı sayılarla başladı: 4-4 Arinze ve İzzet ile sayılar bulan Fenerbahçe HDI Sigorta 11-9 öne geçti. Bursa Büyükşehir Belediyespor, Ediz Kaan ve İbrahim’in hücum ve bloklarıyla 11-12 öne geçti. Sarı lacivertliler, hücumlarıyla 16-12 öne geçti. Son bölüme 20-17 öne giren Fenerbahçe HDI Sigorta seti 25-17 maçı ise 4-0 kazandı.

You must be logged in to post a comment Login