VoleybolunAdresi.com

A.Cemal Ekentok, “Nilüfer Belediye umut verdi”

Vestel Venus Sultanlar Ligi’nde Nilüfer Belediyespor, ikinci yarıda Bursa’daki ilk maçını şampiyonluk adayı Eczacıbaşı VitrA ile oynadı.

Rakip Eczacıbaşı dünya voleybolunun önemli isimlerini Boskoviç, Natalia, Lloyd, Gibbemeyer gibi yabancı, Şebnem Simge Aköz, Hande Baladin,  Gamze Kılıç, Beyza Arıcı ve Yasemin Güveli gibi milli oyuncuları kadrosunda barındırıyor.

Maç Bursa’da ama, tribünlerdeki Bursalılar maalesef Nilüfer Belediyespor’u değil rakip takımı alkışlıyor. Hatta Bursalı olmalarına karşın Nilüferli sporcu servis atarken onu kaçırması için protesto edebiliyor.

Mütevazi bir bütçe ile kurulan Nilüfer Belediyespor’un, yıldızlar topluluğu karşısındaki mücadelesinde özellikle ilk setteki performansı parmak ısırtacak güzellikteydi.

Setin son bölümüne Nilüfer Belediyespor tam 4 sayı geriden giriyor. Yani sayılar 18-22. Nilüfer’in çiçekleri, inanılmaz oynuyor. Çıkmayacak toplar çıkartılıyor, akıllı hücumlar yapılıyor ve öne geçiyor.

Eczacıbaşı VitrA özellikle Boskoviç ve Gibbemeyer ikilisi 3 kez Bursa temsilcisine set sayısı şansı vermedi ama Sabriye’nin servisinde çıkartılmayan top seti Nilüfer Belediyespor’a getirdi.

Bu setteki hırs, inanç ve mücadele diğer setlerde de vardı. Ama şu bir gerçek ki dünya starları maça ağırlığı koydu ve ilk setteki hatalarını yapmadı. 

Sonuçta Nilüfer Belediyespor maçı 3-1 kaybetti.

Bursa ekibinde yeni transferi Atkinson Sherridan mücadeleyi 20 sayı, Helene Rousseaux 19, Humay Topaloğlu ise 11 sayı ile tamamladılar. Eczacı’da ise Boskoviç 23, Hande Baladin, Natalia 16’şar, Yasemin ise 11 sayı ile galibiyete katkı koydular.

TARAFTARA ÖZEL YER GEREK

Bursalı voleybol severler dünya voleybolunun yıldızlarıyla resim çektirebilmek için sokak ayakkabılarıyla bençe akın etmeleri ve salonun içerisine girmeleri sporcu sağlığı açısından çok doğru değildi.

Bence Cengiz Göllü Voleybol Salonu yetkililerinin taraftarlar ile voleybolcuların buluşup resim çektirecekleri bir yer hazırlanmalı. En azından sporcular maç sonu esnemelerini yaptıktan sonra resim çektirirler.

A.Cemal Ekentok/Bursa/Voleybolun Adresi


You must be logged in to post a comment Login